Dlaczego Airbnb zatrudnia mechanika i bibliotekarkę

Doświadczenie zawodowe nie jest najważniejsze, czyli jak angażuje Airbnb

Doświadczenie po konkretnej dziedzinie nie zawsze jest najważniejsze. Alex Schleifer, wiceprezes Airbnb zdradził w ostatnim czasie w rozmowie, jak prezentuje się polityka zatrudniania w spółce, która została założona za pośrednictwem kilku przyjaciół – abiturientów Szkoły Designu.

Kogo zatrudnia Airbnb

Zapytany o wówczas, dlaczego Airbnb zatrudnił przy ostatnim czasie bibliotekarkę mechanika, psychoterapeutę i inne ludzie o dość nietypowym poznaniu zawodowym, Schleifer odpowiedział:

"Zatrudniamy ludzi, którzy patrzą na problemy z różnorodnych perspektyw, zyskujemy dzięki temu różne punkty widzenia. Gdy prowadzimy rekrutację, szukamy prędzej w ludziach potencjału niż konkretnego doświadczenia zawodowego. I do tej okresy ta taktyka się sprawdzała. Szukamy w niekonwencjonalnych rejonach ludzi myślących w niekonwencjonalny sposób. Projektujemy z rozumują o wszystkich, dlatego pozostaje w zależności nam, by każdy głosowanie był reprezentowany".

Foto: Frazer Harrison / Getty Images Najważniejsi ludzie przy Airbnb: Alex Schleife, CEO Brian Cesky, wiceprezes Joe Zadeh i Mike Curtis

Fach i ambicja

Dalej wyjaśnił, że umiejętności takich jak kierowanie procesami itp. da się nauczyć. Firma dostarcza "struktury".

"Dajemy naszym robotnikom możliwość pracy z produktem, którego używają miliony użytkowników. Przygotowujemy ich do roboty. To, czego oczekujemy, to, że oni położą na stół swój robota i ambicję".

Tagi: biznes rozmowa kwalifikacyjna rekrutacja Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie