Droższy gaz od 1 kwietnia 2017 - zapowiedź URE

Gaz podrożeje od jednej kwietnia - zapowiada URE

Od 1 kwietnia wzrosną rachunki za gaz - dla klientów indywidualnych średnio nie więcej niż 1 procent. Rachunki dla najpopularniejszych klientów, czyli takich, którzy zużywają powyżej 25 mln m3 gazu, wzrosną na temat 8 procent.

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził świeżą taryfę dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, która będzie obowiązywała do trzydzieści czerwca tego roku na rzecz największych klientów, a dla klientów detalicznych do oporu r..

Zmiana taryfy PGNiG OD, zatwierdzona do 31 grudnia 2017 roku, określa wzrost cen paliw sachs o 1, 6 proc. Z uwagi na to, że zmianie nie ulegają ani stawki opłat abonamentowych, ani stawki opłat spedycyjnych podwyżki średnich płatności istnieją niższe.

I tak przykładowo wzrost średnich płatności w grupie W-1 (roczny pobór nie wyższy niż 3 350 kWh) wynosi 0, 7 proc., zaś przy grupach W-2 i W-3 - jeden procent. URE wyjaśnia, że powodem wzrostu cen gazu jest utrzymujący się od połowy przeszłego roku wzrost cen ropy naftowej i surowców ropopochodnych na świecie.

Tagi: gaz energetyka energia rachunki Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie