Bitcoin droższy od złota

Historyczna chwila. Cena jednego Bitcoina przekroczyła po jednego razu pierwszy kurs złota

Cena jednego Bitcoina po raz pierwszy w historii przekroczyła cenę uncji złota. Dotarło do tego w czwartek, 2 marca 2017 roku kalendarzowego.

Kryptowaluta osiągnęła warsztaty 1 241 dolarów i 30 centów w okolicach pory 16: 20 czasu naszego. Równocześnie za jedną uncję złota zapłacić trzeba stało 1 241 dolarów i 25 centów. Cena Bitcoina według chwili spadła, ale następnie się odbiła.

O godzinie 18: 45 koszt jednego Bitcoina wynosiła w tej chwili 1 265 dolarów. A wartość uncji złota – 1 233 dolary.

Foto: Andy Kiersz/Business Insider

W piątek, 3 marca, po godz. 6. 30 polskiego czasu kurs Bitcoina ukształtował się dzięki poziomie 1 262 dolarów i 5 centów. W tym samym czasie wartość złota wyniosła 1 232 dolary i 25 centów.

Bitcoin to kryptowaluta, która to nie jest centralnie zarządzana i zależy od tysięcy komputerów na całym świecie, które zatwierdzają transakcje i dodają nowe bitcoiny do systemu.

Transakcje będą publiczne i całą pierwotnego historię można przejrzeć i zweryfikować za pomocą specjalistycznych aplikacji. Łańcucha bloków, w charakterze księgi rachunkowej transakcji nie zaakceptować da się podrobić, cyfra bitcoin jest bowiem ograniczona i nigdy nie zostanie ich więcej, niż stwierdzono to na wstępie.

Tagi: bitcoin złoto kryptowaluta Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie