Dłużnicy alimentacyjni, raport KRD, grudzień 2016

10 mld złotych - tyle są winni dłużnicy alimentacyjni

Alimentów w Polsce nie płaci około 300 tys. osób. Ich łączny dług mieści się przy granicach 10 mld zł - podają Krajowy Spis Długów i Biuro Informacji Gospodarczej. Na jednego dłużnika alimentacyjnego przypadają średnio 33 tys. zł długu.

Według resortu sprawiedliwości 80 proc. Polaków z zasądzonymi alimentami nie wywiązuje się z obowiązku płacenia w dzieci. Natomiast KRD precyzuje, że 96 proc. dłużników alimentacyjnych to mężczyźni.

W Krajowym Rejestrze Długów zarejestrowanych jest 312 tys. dłużników alimentacyjnych, an pierwotnego łączny dług to przeszło 10, 5 mld złotych. Na osobę przypada średnio 33, 9 tys. zł.

W Biurze Informacji Gospodarczej niepłącących alimentów jest 298 tys. osób wraz z łączną kwotą długu dziewięć, 9 mld zł, to znaczy 33 tys. zł w osobę.

W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy zadłużenie rodziców wpisanych do KRD z tego tytułu powiększyło się o 860 mln złotych. BIG InfoMonitor w lutym informował o długu alimentacyjnym w wysokości ponad 8 mld zł, obecnie a mianowicie blisko 10 mld zł.

Najczęściej do Krajowego Rejestru Długów za niezapłacone alimenty wpisywani są opiekunowie w wieku 36-45 lat.

Najstarszymi dłużnikami wpisanymi do KRD z tytułu długu alimentacyjnego są 87-latkowie: mieszkaniec małopolskiej gminy Muszyna ma do zapłacenia więcej niż 13 tys. zł, zaś jego rówieśnik z Nieznanego Sącza, musi oddać własnym dzieciom prawie 4 tys. zł.

Rekordzista wryty do rejestru BIG InfoMonitor, 41-latek z Krakowa, winowajca jest swoim dzieciom ponad pół miliona złotych.

Tagi: KRD Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie