Dni wolne od pracy po 2018 roku  Lifestyle

Dni wolne przy 2018 roku. Sprawdź, kiedy zaplanować urlop

W 2018 roku czeka nas trzynaście dni ustawowo wolnych od momentu pracy. Mamy też kilka okazji do zaplanowania tak zwanych długich weekendów. Czasem wystarczą trzy dni urlopu, by mieć aż dziewięć dzionki wolnego z rzędu.

Po 1 stycznia kolejnym dniem ustawowo wolnym od momentu pracy jest święto Trzech Króli. W tym roku kalendarzowego wypada ono w sobotę. Zgodnie z przepisami w takiej sytuacji pracownikowi zatrudnionemu na umowie o fuchę przysługuje dodatkowy dzień nieskrępowany w innym terminie.

Kolejne wolne dni

Planujesz podróż w 2018 roku? Sprawdź najpopularniejsze wyzwania

Kolejny dzień ustawowo wolny od pracy przypada w Wielkanoc - 1 kwietnia. Zgodnie z przepisami za wolny dzień przypadające w niedzielę podwładnym dodatkowy dzień wolnego na nieszczęście nie przysługuje. Na szczęście kolejny dzień wolny to Poniedziałek Wielkanocny (2 kwietnia).

Następna okazja do odwiedzenia odpoczynku oraz zaplanowania treściwego urlopu będzie już po kolejnym miesiącu. Wszystko zbyt sprawą przypadającego na wtorek (1 maja) Święta Roboty oraz na czwartek - Święta Narodowego Trzeciego Czerwca. W niedzielę 20 czerwca wypada Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki), a przy czwartek 31 maja - Boże Ciało.

Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę odpoczną również 15 sierpnia (środa), ponieważ tego dnia wypada Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Kolejne dni ustawowo wolne od pracy to 1-wszą listopada (czwartek), kiedy wypada Wszystkich Świętych oraz jedenaście listopada (niedziela) - Święto Niepodległości. Do pracy nie pójdziemy również 25 jak i również 26 grudnia (wtorek jak i również środa), kiedy będziemy celebrować Boże Narodzenie.

Podłoże:. pl Dni ustawowo wolne od pracy w 2018 r.

Długie weekendy

W 2018 roku mamy łącznie sześć okazji do zaplanowania tzw. długiego weekendu. Czasem wystarczy wziąć 1 dzień urlopu, aby dysponować pięć dni wolnego.

1. 31 marca a mianowicie 2 kwietnia (3 dni wolnego bez dnia urlopu)

31 marca to sobota, a 1 i 6 kwietnia są wolne wraz z względu na Wielkanoc.

2. 28 kwietnia - 1 maja (4 bądź 9 dni wolnego)

Jaki będzie 2018 rok w gospodarce? Sprawdź prognozy

28 i 29 04 to weekend. Jeśli weźmiemy jeden dzień wolnego przy poniedziałek 30 kwietnia, to będziemy mogli odpoczywać przez 4 dni. Jeśli a weźmiemy 3 dni nieograniczonego (w poniedziałek 30 kwietnia, w środę 2 maja i piątek 4 maja), to nasz weekend wydłuży się aż do dziewięć dni.

3. 3-6 maja (4 dni wolnego)

Jeśli weźmiemy jeden dzień wolnego (w piątek czterech maja), to będziemy potrafili cieszyć się z czterech dni wolnego, bo 3 maja to święto, natomiast 5 i 6 to weekend.

4. 31 maja - 3 czerwca (4 dni wolnego)

Jeśli weźmiemy jeden dzień wypoczynku w piątek 1 czerwca, to łącznie zyskamy cztery dni wolnego, bo 31 maja wypada Boże Organizm, a 2 i trzech czerwca to weekend.

5. 1-4 listopada (4 dni wolnego)

Jeśli weźmiemy urlop w piątek dwa listopada, to łącznie dostaniemy 4 dni wolnego, bo 1 listopada to Każdego Świętych, a 3 i 4 to weekend.

6. 22-26 grudnia (5 dni wolnego)

Wystarczy brać jeden dzień urlopu przy poniedziałek 24 grudnia, by zyskać łącznie 5 dni wolnego, bo 22 jak i również 23 to weekend, a 25 i 25 to Boże Narodzenie.