BMW wzywa do serwisów auta z serii 1, serii 3, Z4 i X1  Moto

Temat: Motoryzacja

  • Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Dysponowali budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe kary za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Czechami w pięć godzin. Jest porozumienie na ostatni odcinek A1

Koncern BMW zapowiedział w środę wezwanie do serwisów ponad 300 tysięcy samochodów z serii jednej, serii 3, Z4 i X1 na naprawy fabryczne po śledztwie dziennikarskim, które wykazało ryzyko niebezpiecznych kłopotów z utratą zasilania - poinformowała telewizja BBC.

Niemiecki koncern podjął uchwałę ze względu na rosnące obawy tyczące niekontrolowanej utraty zasilania po niektórych modelach z wymienionych serii, wyprodukowanych pomiędzy marcem 2007 roku, a sierpniem 2011 roku.

Ciągniki na drogach dzięki znak protestu. "Nie dysponujemy jak konkurować z rolnikiem z Zachodu"

Tysiące pojazdów

W ubiegłym r. BMW wezwało ponad 36, 4 tys. pojazdów spośród silnikiem benzynowym po tymże, gdy w grudniu 2016 roku doszło do śmiertelnego wypadku.

Zginął w takim przypadku kierowca samochodu, próbującego ominąć BMW, które nagle się zatrzymało. W przypadku tym dotarło w BMW do zwarcia, które stało się przyczyną wyłączenia silnika i świateł stop.

Po śledztwie redaktorów telewizyjnych programu o warunkach konsumentów, BBC Watchdog, koncern BMW przyznał jednak, iż problem może dotyczyć potężniejszej grupy samochodów, także ludzi napędzanych silnikami dieslowskimi. Firma wystosowała także wezwanie do odwiedzenia ich natychmiastowego przeglądu kontrolnego.

Problemy z zasilaniem

W przekazanym stacji BBC oświadczeniu BMW zaznaczyło, hdy "uznaje, iż mogło dotrzeć do podobnych problemów spośród zasilaniem w samochodach, które nie były objęte nowatorskim odwołaniem" i poinformowało, że "dobrowolnie rozszerzyło" wezwanie do odwiedzenia kontroli.

Jednocześnie koncern zapowiedział, że zostanie wykonana specjalna infolinia, na którą będzie można się zameldować w celu omówienia spotkania kontrolnej. Firma będzie również aktywnie kontaktować się spośród właścicielami samochodów objętych środową decyzją.