500 zł na dziecko. Oto pięć sposobów na złożenie wniosku  Pieniądze

Temat: System gospodarczy wg PiS

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do odwiedzenia jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za przeszło 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na równoczesne miliardy
  • Osiem zmian przy programie 500 plus

Do startu programu Familia 500 plus pozostał niecały miesiąc. W samorządach, które będą wypłacać świadczenia wychowawcze, trwają intensywne przygotowania. Nasza firma podpowiadamy, jakimi kanałami można składać wniosek, dzięki jakiemu można będzie otrzymać pieniądze na dziecko.

W kwietnia do rąk rodzin trafią pierwsze środki wraz z programu Rodzina 500 dodatkowo. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas wypełnianie kilkunastostronicowego wniosku. Sprawdź, jak wygląda wniosek i jak fita wypełnić.

Jego złożenie może odbywać się na pięć sposobów:

Wniosek można złożyć osobiście w punkcie dedykowanym przez gminę do obsługi tego aplikacji w miejscu naszego nocowania (urzędzie miasta, gminy, ośrodku pomocy społecznej lub środek do realizacji świadczeń socjalnych). Większość samorządów przekazała ów obowiązek w ręce centrów pomocy społecznej. Dodatkowo włączono, w każdym województwie, specjalistyczne infolinie by rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące programu.

2. Platforma Empatia

Za miesiąc startuje program 500 plus. Całokształt, co musisz wiedzieć, nim złożysz morał

Portal [email protected] mpips. gov. pl realizowany jest przez Ministerstwo Dzinki, Pracy i Polityki Społecznej. W przypadku pierwszej wizyty na portalu należy zapisać swoje konto klikając po pole „Logowanie zakładanie konta” (w prawym górnym rogu ekranu). Dokument zostanie przez administratorów przekazany w dłonie samorządu, bo to samorządy zajmują się obsługą aplikacji.

3. PUE ZUS

Aby korzystać wraz z Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych najpierw trzeba zarejestrować się na serwisie pue. zus. pl. W trakcie rejestracji otrzymuje się login i wybiera hasło do własnego profilu PUE. Gwoli bezpieczeństwa danych, do jakich dzięki temu profilowi uzyskuje się dostęp, trzeba jeszcze poświadczyć swoją tożsamość i wówczas wtedy profil PUE zostaje aktywowany. Administrator przekaże morał do samorządu, który wypłaci nam pieniądze.

Czyli elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Aby załatwić sprawę poprzez internet przy użyciu platformy ePUAP, musisz założyć profil zaufany. Pozwala on potwierdzić Twoją tożsamość. Chodzi o to, aby żadna osoba przez internet nie mógł się pod Ciebie podszyć.

5. Banki

Kolejnym kanałem pozwalającym na wniesienie wniosku w postaci cyfrowej będą systemy banków, które udostępniają swe usługi po formie elektronicznej. Wnioski w ramach programu Rodzina 500 dodatkowo będą obsługiwały banki PKO BP, Orange Finanse i mBank. Niewykluczone, że niebawem do programu przystąpią kolejne.

Kalendarium programu Bliscy 500 plus.

500 złotych w dziecko. Tak to się robi w Europie