Facebook ma już 2 miliardy użytkowników, Mark Zuckerberg  Tech

Temat: Internet

  • Globalny ranking prędkości sieci. Polska zaliczyła awans, lecz do podium mamy daleko
  • Koniec piractwa, czy cenzurka w internecie? Emocje wokół propozycji reformy prawa autorskiego
  • "Ojciec internetu" ostrzega: dzierżysz zdjęcia, na których wam zależy, wydrukuj je
  • Koniec internetu jaki znamy? Kontrowersyjna decyzja odnośnie neutralności sieci
  • Luka w zabezpieczeniach WiFi. Narażeni użytkownicy na pełnym świecie

Facebook poinformował, że osiągnął pułap 2 miliardów aktywnych użytkowników miesięcznie. "Osiągamy postęp, łącząc glob. A teraz sprawmy, aby świat był jeszcze bliżej" - napisał szef spółki Mark Zuckerberg na własnym profilu.

"Jestem zaszczycony, że mogę realizować tą podróż z wami" - dodał współzałożyciel tego atrakcyjnego portalu.

Facebook komentuje

Przegląd prasy. Superszybki internet. Minister: chcemy być liderem na starym kontynencie

"Dzisiaj wyznaczamy nowy ważny etap: obecnie wydaje się dwa miliardy osób, które miesięcznie łączą się przez Facebooka" - poinformowała przedsiębiorstwo z USA, która swój pierwszy miliard użytkowników odnotowała w październiku 2012 roku. "Stało się to możliwe dzięki milionom społeczności jak i również pojedynczych osób, które wnoszą znaczący wkład na Facebooku" - dodała.

Jak podkreślono, obecnie "istnieje więcej niż miliard osób korzystających wraz z grup na Facebooku, przeszło 175 milionów użytkowników, którzy korzystają z funkcji > > uwielbiam to < <, a ponad 800 milionów, którzy > > lubią < < coś na Facebook jakie możliwości miesiąc".

Utworzony przy 2004 roku Facebook stał się gigantem branży domowej. Firma zanotowała zysk netto w wysokości 3, 06 mld dolarów w głównym kwartale 2017 roku, to znaczy wzrost o 76, iii proc. w ciągu roku kalendarzowego; obroty wyniosły 8, 03 mld, czyli wzrost 49, 2 proc.