HiProMine z Polski wyróżniony przy konkursie Ubera

Polski startup wyróżniony w finale konkursu Ubera

Polski startup, HiProMine, znalazł się wśród czterech zespołów wyróżnionych dziś w czasie finału Uber Pitch w Berlinie.

W czasie kilkuminutowej przejażdżki samochodem spośród założycielem Ubera Travisem Kalanickiem, finaliści mieli za zagadnienie przekonać go do swojego pomysłu. Ostatecznie wyróżniono 4 firmy:

  • HiProMine z Polski,
  • Otly! z Holandii,
  • Brigad z Francji,
  • Memrica Prompt z Wielkiej Brytanii.

By dostać się do finału w Berlinie, firma HiProMine musiała wcześniej zwyciężyć w polskiej edytowaniu programu, do której zgłosiło się 200 startupów.

HiProMine zajmuje się innowacjami przy dziedzinie przemysłowej hodowli owadów. Jej współtwórca, dr Jakub Urbański, tak opisuje do niej działalność:

Wykorzystujemy produkty uboczne rolnictwa, powiedzmy bioodpady, do tego, żeby wyprodukować pełnowartościowe białko w istot biomasy owadów, która zostanie przetwarzana na białko, tłuszcz i inne substancje, które zapewne trafią już odrzucić na rynek paszowy, ale do sektora farmaceutycznego albo kosmetycznego. Natomiast nasz wzór ma tę zaletę, hdy w pełni wykorzystujemy odpady. Owady przetwarzają biomasę kwestii organicznej na biomasę własna plus odchody, te odchody są czystym i oczywiście granulowanym, gotowym do wykorzystywania, nawozem w pełni ekologicznym. Natomiast owady przetwarzamy ekstrahując z nich olej bądź białko i to planujemy wykorzystać na cele paszowe, dla zwierząt towarzyszących, to znaczy domowych jak psy bądź koty.

Udział w systemie Uber Pitch dał szansę na skonsultowanie swojego biznesplanu z prezesem Ubera, oraz zapewnił promocję.

Jednym z doradzających finalistom był Yann de Vries, ambasador funduszu Atomico. Tak wypowiedział się na temat HiProMine:

Wydaje się, iż mają doskonały pomysł, który to może pomóc w zaoszczędzeniu bardzo dużych pieniędzy i stworzenia nowej jakości po przemyśle. Podczas naszej konwersacji z doktorem Urbańskim podkreślałem, że jego model biznesowy zakłada powstanie niezależnej jednostki czy to fabryki, bądź innej komórki. Jeżeli powiedzie się udowodnić, że poniższa komórka organizacyjna będzie po stanie szybko stać się dochodowa, wtedy będzie wolno pokazać, że ten model jest coś znacznie więcej aniżeli tylko opłacalny, ale także powtarzalny. Kiedy się to osiągnie, wtedy prosto zaczną gromadzić fundusze.

Firma chce otworzyć w posiada zautomatyzowaną fabrykę. Prace ponad budową pierwszego zakładu planuje zakończyć jeszcze w tym roku.

Tagi: Uber startupy Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie