Bernanke uspokaja rynki. «Stopy niskie tak długo, jak wówczas konieczne»  Informacje

Temat: USA

  • Sekretarz energii NA JUKATAN chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • CIA uruchomiła rachunek rozliczeniowy na popularnym portalu społecznościowym. Dwa powody
  • Chcą wprowadzić opłaty za wjazd w "najbardziej krętą uliczkę świata"
  • Lot trwa około 11, 5 godziny. Uruchomiono rekordową trasę krajową na świecie
  • Krytyk Banku Światowego świeżym szefem tej instytucji

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się z brakiem większych zmian, chociaż oryginalnie akcje zyskiwały w odpowiedzi na słowa ustępującego szefa Fed Bena Bernanke, który ponownie zapewnił, że pula centralny USA utrzyma poprzez długi czas stopy oprocentowania na rekordowo niskim szczeblu.

Sto latek najpotężniejszej instytucji finansowej globu

Na zamknięciu Dow Jones Industrial zyskał 28, 64 pkt. (0, 17 proc. ) do 16. 469, 99 pkt. S&P pięćset zniżkował o 0, 62 pkt. (0, 03 proc. ) i wyniósł 1. 831, 36 pkt. Nasdaq Composite stracił 11, 16 pkt. (0, 27 proc. ) i obniżył się do 4. 131, 91 pkt.

Stopy nadal niskie

Bernanke zapewnił, że mimo miesięcznego ograniczenia o dziesięć mld zł wielkości skupowanych w branży aktywów, Fed nie zaakceptować odejdzie od polityki małych stóp procentowych. - Postanowienie o nieznacznym zmniejszeniu rytmu skupowanie aktywów, absolutnie odrzucić oznacza wycofywania się z zamiaru utrzymywania bardzo łagodnej polityki monetarnej tak czasochłonnie, tak jak będzie konieczne - powiedział.

Słowa Bernanke przez chwilę poprawiły trochę notowania, jednak trudno komunikować o świetnych nastrojach w rynku. Indeksy spadały też mocno w czwartek podczas pierwszej sesji w nowatorskim roku.

Burze śniegowe uderzą w giełdę?

Decyzja o nieznacznym zmniejszeniu tema skupowanie aktywów, całkowicie nie oznacza wycofywania się z zamiaru utrzymywania bardzo łagodnej polityki monetarnej naprawdę długo, tak jak będzie konieczne

Szef Fed, Ben Bernanke

Obserwatorzy wskazują, że do sprzedaży akcji mogły kierować inwestorów obawy o negatywny wpływ złej pogody panującej w Stanach Zjednoczonych na tamtejszą gospodarkę. Z przyczyny zimowych wichrów i burz śniegowych zagrożona jest część terytorium państwie zamieszkana przez ok. stu milionów ludzi. Należy przewidywać zamieci śnieżnej m. in. w rejonie Nowego Jorku.

Wyniki spółek

Analitycy coraz częściej wskazują, hdy w 2014 roku sporo większe znaczenie mieć pozostaną wyniki spółek oraz wiadomości fundamentalne.

Rynki bowiem pogodziły się już wraz z stopniowym wygaszaniem polityki skupu obligacji przez Fed. - W dalszym ciągu zważam, że będziemy mieli wzrosty na rynkach akcji - uważa Terry Sandven, naczelny strateg akcji z US Bank Wealth Management.

- Podstawowym pytaniem, które będzie się pojawiało wspólnie ze zbliżaniem się sezonu publikacji wyników kwartalnych, jest to, czy rosnący PKB w czwartym kwartale pociągnął ze sobą wzrost zysków amerykańskich przedsięwzięć - dodał Ron Florance, zastępca szefa działu inwestycji z Wells Fargo Private Bank.