Główna giełda bitcoinów zamknięta. Specjalizacja się odcina  Informacje

Temat: Bitcoin

  • Przegląd prasy. Skarbówka zabiera się za handlujących bitcoinami
  • Najpotężniejsi chcą uregulowania kryptowalut. "Mogą stanowić znaczące ryzyko"
  • Kryptowaluty gwałtownie tracą na wartości
  • Jaki będzie 2018 rok w gospodarce? Przetestuj prognozy
  • Udany debiut bitcoina. Duży wzrost kursu przy pierwszym dniu sprzedaży opcji giełdowych

Jedna wraz z największych giełd bitcoinów a mianowicie MtGox - przestała funkcjonować - informuje BBC News. Wiadomo, że ostatnio MtGox wstrzymał wszystkie transakcje. Motywy zamknięcia serwisu nie będą znane. Krok ten jest ciosem dla zwolenników cyfrowej waluty. Przedstawiciele branży wydali wspólne oświadczenie, w którym dystansują się od działania MtGox.

Wstrzymanie każdego transakcji spowodowało gwałtowny spadek wartości bitcoina. "To tragiczne naruszenie zaufania użytkowników było wynikiem działań jednej firmy i nie odzwierciedla oporności bitcoina i przemysłu waluty cyfrowej. Tak jak po przypadku każdej nowej filii, są pewne złe podmioty, które muszą zostać wyeliminowane" - oświadczyły m. in. Coinbase i BTC China.

Wirtualna bańka prysła? Kurs bitcoina spada

- Jesteśmy pewni, że silne firmy, przewodzone przez kompetentnych ludzi i wspierane przez wiarygodnych inwestorów, będą się w dalszym ciągu rozwinąć i spełniać obietnice udziałowców - głosi oświadczenie.

Duża strata

MtGox poinformował na stronie internetowej, że zdecydował o wstrzymaniu do odwiedzenia odwołania wszystkich transakcji.

Jeden z serwisów podał, że MtGox stał się niewypłacalny po utracie więcej niż 740 tys. bitcoinów na temat wartości ok. 350 mln dolarów.

Marek Wołos, członek zarządu TMS Brokers uważa, że handlowanie cyfrowymi walutami jest ryzykowane. a mianowicie Nie ma scentralizowanego branży, ani transparentności, ani również władzy, która nad nim czuwa - uważa Wołos.