Co zrobić z kredytem we franku szwajcarskim? Poradnik  Waluty

Temat: Frank szwajcarski

  • Raty kredytów mieszkaniowych frankowych mogą wzrosnąć do rekordowego poziomu
  • Coraz skromniej kredytów we frankach
  • Przegląd prasy. Frankowiczom trudno wygrać z bankami
  • Przewalutowanie kredytów we frankach. Cymański: według kursie zaciągnięcia to nierealne
  • Pomoc dla frankowiczów. Rząd pozytywnie o prezydenckiej ustawie

Szokującą decyzję Instytucji finansowej Centralnego Szwajcarii odczują zwłaszcza osoby spłacające kredyty hipoteczne we franku. Eksperci będą zgodni: najgorsze, co możemy teraz zrobić, to ulec emocjom. Oto pięć praktycznych porad dla "frankowiczów".

Kredyty we franku szwajcarskim ma nad Wisłą więcej niż 600 tys. Polaków. Koszty ich kredytów wzrosną przeciętnie o kilkaset złotych. Jakie możliwości zrobić z kredytem? Wyjaśniamy.

Frank szaleje. Po decyzji Szwajcarii "fala uderzeniowa" przejdzie przez całą gospodarkę

Rynki finansowe jak i również zmieniające się niczym rollercoasterze wykresy powodują, że emocje sięgają zenitu. Z przekonaniem wiele osób zadłużonych we franku, oglądając wczoraj nagle rosnący kurs franka szwajcarskiego miało podniesione ciśnienie. Aczkolwiek eksperci radzą, aby zatrzymać spokój. Choć nie będzie to łatwe, to nie należy teraz podejmować nerwowych decyzji. Przede wszystkim radzą, aby nie decydować się na przewalutowanie kredytu.

2. Spłacać bezpośrednio we frankach

Analitycy radzą, by kredyt spłacać bezpośrednio we frankach. Szwajcarską walutę mamy możliwość kupić bezpośrednio w kantorach wyszukując wcześniej jak najniższe i najbardziej atrakcyjne warsztaty.

3. Negocjacje wraz z bankiem

Eksperci oświadczają, że zadłużeni klienci powinni wejść do banku jak i również spróbować renegocjować warunki dokumenty urzędowe kredytowej. Ze względu na ujemną stopę procentową, jaką powiększył wczoraj Bank Kierowniczy Szwajcarii, nasz bank może obniżyć część kapitałową rayt kredytu kredytu co korzystnie wpłynie na naszą kieszeń.

4. Upadłość konsumencka

To krok, na który to zadłużeni we franku powinni zdecydować się w ostateczności. Jeżeli jednak wybiorą upadłość konsumencka, to należy złożyć właściwy wniosek do sądu. Przy jej efekcie nasz dług może zostać zmniejszony albo całkowicie umorzony.

5. Pozwanie banku do trybunału

Jednak, aby osiągnąć sukces w sporze spośród bankiem zadłużony musi dysponować solidną podstawę, czyli dowód, że bank wprowadził jego w błąd przy podpisywaniu umowy na kredyt hipoteczny. Mogła to być np. sytuacja, w której podwładni banku nie wytłumaczyli stosownie klientowi ryzyka związanego wraz z pożyczką zaciąganą w obcej walucie.