Analityk: złoty w poniedziałek stracił wobec wszystkich głównych walut obcych  Waluty

Gorsza passa trwa. Złoty dalej traci wobec wszystkich głównych walut

Początek tygodnia przyniósł kontynuację osłabienia złotego względem wszystkich głównych walut - ocenił w poniedziałek analityk Domu Maklerskiego mBanku Kamil Maliszewski.

O godz. 18. 10 euro kosztowało 4, 30 zł, dolar 3, 80 zł, frank szwajcarski 3, 95 zł, natomiast za funta trzeba stało zapłacić 5, 43 zł.

Kaczyński zapowiada: kłopot frankowiczów i polisolokat pozostanie rozwiązany

Ropa odrabia na waluty

- Wydaje się, że brak porozumienia w sprawie ograniczenia wydobycia ropy przez największych producentów zaważył na postrzeganiu walut krajów perspektywicznych, gdyż wiele z wymienionych uzależnionych jest od eksportu surowców. Złotemu nie pomogły także dzisiejsze bardzo porządne dane o zatrudnieniu, które zanotowało wzrosty nie widziane od bardzo wielu lat - wskazał Maliszewski.

Jak zaznaczył analityk, złoty stracił w poniedziałek do odwiedzenia euro, które kosztuje już blisko 4, 31.

EUR/PLN

Ostatnia uaktualnienie:

- PLN wraz z pewnością nie pomogły doniesienia z obozu rządzącego, mówiące o możliwym pośrednim zaangażowaniu NBP w pomoc kredytobiorcom walutowym, co budzi niepokoje o niezależność Narodowego Banku Polskiego po odejściu prezesa Marka Belki. Jak w razie nie pojawiły się detale możliwego rozwiązania, lecz jeśli zostałoby ono wprowadzone, zdołałoby zostać jednoznacznie negatywnie odebrane przez inwestorów zagranicznych. Toteż też ciągle widzimy istotne ryzyka, które będą zapobiegały umocnieniu złotego pomimo niesłychanie dobrych fundamentów gospodarczych a mianowicie dodał.

Łaskawie na rzecz funta

Maliszewski ocenił, że początek tygodnia okazał się niezwykle udany w przypadku funta, który zyskiwał po publikacji rządowego raportu wyliczającego negatywne skutki gospodarcze, które byłyby konsekwencją Brexitu.

GBP/PLN

Ostatnia uaktualnienie:

Bez zmian dla dolara

- Niewiele działo się dziś na rynku dolara i najprawdopodobniej jednakowo będzie wyglądała dalsza frakcja tygodnia, dlatego że odrzucić poznamy żadnych istotnych publikacji makroekonomicznych z USA. USD/PLN powinien pozostawać więc stabilny powyżej 3, 80 a mianowicie ocenił analityk.

USD/PLN

Ostatnia aktualizacja: