Fed nie zmienił poziomu stóp procentowych

Fed nie zmienił stopnia stóp procentowych

Fed nie zaakceptować zaskoczył rynku. Główna stopa procentowa Banku Centralnego Stanów Zjednoczonych pozostała w przedziale pomiędzy 0, 25 do 0, 5 proc.

Analitycy i rynki spodziewali się tego. Inwestorzy wyceniali możliwość tego, że stopy pozostaną bez zmian na 96 proc.

Fed w swojej argumentacji pisze, że inflacja bazowa wynosi obecnie 1, 6 proc. To wciąż poniżej celu, który wynosi 2 proc. – Decydenci Rezerwy Federalnej wielokrotnie podkreślali, że musieliby dostrzec wyraźny trend wzrostu cen, aby podjąć decyzję o dodatkowej podwyżce stopy procentowej – komentował Jakub Jurczyński z HFT Brokers.

Potwierdziły się też inne opinie ekspertów. Fed tłumaczy, że słabe majowe dane w branży pracy były jednostkowym przypadkiem, w czerwcu zaobserwowaliśmy ponieważ ożywienie na tym polu.

Zdaniem zarządu Rezerwy Federalnej zewnętrzne czynniki nie powinny "zepchnąć gospodarki AMERYCE z drogi wzrostu".

– Fed nie może odmówić sobie poczekania do odwiedzenia wrześniowego spotkania komitetu FOMC z bardziej konkretnymi deklaracjami. Wtedy bowiem będą znakomite 2 kolejne odczyty z amerykańskiego rynku pracy, an obecnie w ten piątek opublikowany będzie odczyt PKB Stanów Zjednoczonych za drugi kwartał – tłumaczy Jakub Jurczyński z HFT Brokers.

Środowa decyzja Fed nie zaakceptować odbiła się na rynkach i zarówno notowania akcji, jak i obligacji oraz walut utrzymały się na tym poziomie, jaki osiągnęły zanim komunikatem banku w sytuacji stóp procentowych.

Tagi: FED USA gospodarka Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie