Beata Szydło: Nasz program wykonujemy mniej lub bardziej udolnie

Beata Szydło nieprzewidzianie szczera. "Nasz program w mniejszym stopniu lub bardziej udolnie, ale konsekwentnie realizujemy"

- Polski program mniej lub więcej udolnie, ale z pełną determinacją i konsekwentnie wykonujemy - powiedziała premier Beata Szydło, otwierając w Warszawie siódmą edycję kongresu Nasz kraj Wielki Projekt. Zaznaczyła, że później potrzebne będą następne pomysły i projekty programowe.

Szefowa rządu podkreśliła, że to kolejna wersja kongresu, którego powstawaniu znalazła okazję przyglądać się. Podziękowała organizatorom za inicjatywę kongresu. - 7 lat odbywa się kongres, do którego jest rozmowa o wielu ważnych, istotnych spraw dla Naszego kraju i ta rozmowa ukończy się zawsze właśnie tymże, iż rodzą się świeże pomysły, nowe idee, oryginalne postulaty - mówiła szefowa rządu.

Premier zaznaczyła, że idee wypracowane w kongresie Polska Wielki Projekt, obok dyskusji prowadzonych poprzez polityków PiS podczas spotkań wyborczych, stanowiły podstawę programu PiS oraz jej rządu.

Program ten a mianowicie mówiła - "mniej bądź bardziej udolnie, ale spośród pełną determinacją i nieprzerwanie realizujemy, naprawiając także błędy, które po drodze popełniamy, bo tak się to dzieje i tak wówczas zawsze w życiu jest". - Będziemy (go) nieprzerwanie realizować i zrealizujemy do końca - podkreśliła Szydło.

Jak dodała, gdy wyczerpane zostaną "te już przyjęte" w programie rządowym pomysły i projekty, niezbędne będą kolejne:

I to jest wielka rola państwa, żebyście w ludzi kolejnych edycjach kongresu, także na tej tegorocznej, polemizując o Polsce, o obszernej Polsce, w sensie technicznym tym własnym domem, naszą wspólną rzeczą, ale też o Naszym narodzie, która jest naszym dużym marzeniem, które się dopełnia w tej chwili, żebyście państwo dali nam, politykom, wskazali te dobre kierunki, gdzie powinniśmy pójść, byśmy mogli powiedzieć, że Polska Wielki Projekt to nie zaakceptować jest tylko kongres.

Rozpoczęty w czwartek VII Kongres Polska Wielki prowadzona jest się pod hasłem "Wolność - polski projekt dla Europy". W programie kongresu są m. in. panele dyskusyjne z udziałem ministrów i przedstawicieli świata nauki, gospodarki i kultury.

Tagi: PiS Polska Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku mieszczą się się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie