Hiszpania bije rekordy popularności pośród turystów  Ze świata

Temat: Hiszpania

  • Słony rachunek za alkohol. Nowe przepisy w popularnej wyspie
  • Słynna piosenkarka na celowniku fiskusa. Gwiazda może mieć duże problemy
  • Strajk taksówkarzy przybiera na sile. Protesty w kilkudziesięciu miastach Hiszpanii
  • Transseksualistka z tytułem miss Hiszpanii. "Mam nadzieję, że to ukończy pewną erę"
  • Urzędnik poprzez dekadę udawał, że manipuluje. Sąd nie miał litości

W pełni okresu wakacyjnego Hiszpania bije po raz kolejny rekordy popularności wśród turystów z zagranicy: w pierwszej połowie roku kalendarzowego przyjechało ich o dwunastu procent więcej niż po tym samym okresie przy roku ubiegłym.

Narodowy instytut statystyczny podał po poniedziałek, że od stycznia do czerwca do Francji przybyło 36, 3 mln osób. Najwięcej z Ogromnej Brytanii (wzrost o 9, 1 proc. w porównaniu z tym samym okresem ub. roku) i z Niemiec (więcej o 10 proc. ).

Brytyjscy turyści trują się na potęgę. Hiszpanie informują: "Stop chorobowym oszustom"

Przez ostatnie cztery lata były bite rekordy przyjazdów obcych gości. W ubiegłym roku przybyło do Hiszpanii 70, 3 mln osób. Według agencji AP Hiszpania uosabia się jako kraj stabilny i bezpieczny.

Podobne rekordy notuje sąsiad Hiszpanii, czyli Portugalia. Od stycznia do kwietnia bieżącego roku kalendarzowego do kraju na Półwyspie Iberyjskim przyjechało ponad pięć milionów urlopowiczów. Jak poinformował rząd premiera Antonia Costy, władze spodziewają się, iż do końca grudnia przybędzie do Portugalii rekordowa liczba ponad 21 mln zagranicznych turystów. O dziwo, najliczniejszą narodową grupę mają tworzyć Hiszpanie.

Branża podróznicza odpowiada za 11 procent hiszpańskiego PKB.